Září 2012

Autumn

25. září 2012 v 13:27 | Alexis G |  O mě
Podzim. Já prostě miluji tohle období. Tedy spíš jeho začátek. Kdy jsou listy krásně zbarvené, spíš svítí sluníčko, než aby pršelo a není takové horko jako v létě. Podzim je prostě mé nejoblíbenější období. Mám tehdy chuť chodit pořád někam na procházky nebo si prostě jen tak sednout s čajem a koukat ven na tu krásu. Když teda zrovna neprší a já v tom dešti nemusím něco zařizovat. Jinak mám déšť docela v lásce. To co mám taky ještě ráda na podzimu je Halloween. Vím že to není Česká tradice ale přes to se mi to líbí. Minule jsme zkoušeli s kamarádkou vyřezat dýni ale nějak to nevyšlo tak jak jsme chtěli. No co se dá dělat. Snad se nám povede tenhle rok.
A co vy? Jaké máte rádi roční období?

Slůně

24. září 2012 v 20:03 | Alexis G |  O mě
Dneska jsem byla s mamkou v jednom obchodě. Je to něco mezi bazarem a normálním krámem s oblečením a dalšími věcmi. Nejenom že jsem si koupila nějaká hezká trička a mikinu (Po podobné už jsem tak dlouho toužila že jsem jí musela mít). Když jsem pak ještě procházela kolem plyšáků tak jsem se roplívala nad medvíkdy. Mám na ně pořádnou úchylku ale v té spoustě medvědů a psů jsem našla slůně. Velké, heboučké s kuličkami v zadečku, tlapkách, záplatou na zadečku a malou bílou šošolkou na hlavičce. Bylo tak rozkošné že jsem prostě na chvíly zapoměla na své medvědy a koupila ho. Dá se použít i jako exstra příjemný polštářek. Dokonce má kámošku. Myšku na chobotu která má u sebe ještě srdíčko s nápisem Love you. Prostě jsem nemohla jinak než že si ho koupit a teď na něm ležím. Vážně moc skvělé. Až nebudu líná tak ho vyfotím a dám sem xD Zatím se mějte

RPC

24. září 2012 v 2:09 | Alexis G |  O mě
Jsem na sebe náležitě pyšná. Po tom co se mi vypnul počítač a celá má práce byla v haj..u jsem to stejně nevzdala a začala znovu. Je to moje vůbec první PRC tvorba a jsem s tím docela spokojená. Ano, mohlo to být lepší ale na to že jsem to dělala poprvé to jde. Taky to mohlo dopadnou hůř. Přiznávám, že jsem si našla návod co a jak protože jinak by to vážně dopadlo strašně a pššš. Jinak co se týče vzhledu: Je to moje alter ego Alexis a její kamarádka Marlene. Víc k tomu asi není co říct.

Dělané je to podle tohohle obrázku:

Havran - E.A.Poe

22. září 2012 v 19:39 | Alexis G |  Edgar Alan Poe
Přidávám sem první báseň od Poa. Havrana. Čerpala jsem ZDE

Edgar Allan Poe

22. září 2012 v 7:30 | Alexis G |  Edgar Alan Poe
Edgar Allan Poe se narodil 19. ledna 1809 v Bostonu a zemřel 7. října 1849
Nejznámější jeho dílo je řekla bych Havran (v orig. The Raven, poprvé vydána v roce 1845) a Lenora (v orig. Lenore, poprvé vydána v roce 1831 ale Poe ji ještě několikrát předělal a její konečná podoba se tak liší, že je pokládána za odlišnou) díky které vlastně vznikl i takový komix a nakonec kreslený seriál Lenora: Roztomilá malá mrtvá holčička (v orig. Lenore: The Cute Little Dead Girl).
Já osobně mám díla E. A. Poa opravdu ráda. Jsou tak odlišná od těch dnešních a většinou je v nich obsažena něčí smrt. Ne že bych byla nějak morbidní (No dobře možná trochu jsem). Nejraději mám asi již zmiňovaného Havrana, Večernici a z povídek asi Černého kocoura. Mimochodem Černý kocour je i počítačová hra kde se jako detektiv snažíte najít pohřešovanou ženu v domě její manžela, kde byla viděna, ale když byla oslovena prostě zmizela.
Proč to ale píšu. Chtěla bych sem přidat nějaké jeho básně a možná i krátké příběhy. Nepřekládala jsem je sama a tak zde vždycky bude odkaz, odkud jsem čerpala.

Rozcestník BaP

21. září 2012 v 21:33 | Alexis G |  Books and poems

Alter ego

19. září 2012 v 22:58 | Alexis G |  moje keci
Tak tu mám nový desing. Ne že by si toho někdo všimnul.
Je na něm Miss USA 2011 : Alyssa Campanella ale upravená do mého alter ega Alexis Graham, pod kterým vlastně píšu. Vždycky jsem měla jen kreslené dívky ale když jsem viděla Alyssu tak jsem hned viděla Alexis. Je pro ni jako stvoření jen sem si jí musela upravit. Víc červené vlasy a zelené oči. Ovšem co se týče postavy a vzhledu tváře tak je to prostě ono.
Na záhlavý je také text z jedné mé oblíbené písničky: Blutengel - Lucifer
Jsem s desingem docela spokojená ale mohlo to být i lepší. Co nadělám.

Já věřím na víly! A jo a jo a jo!

19. září 2012 v 8:07 | Alexis G |  moje keci


Když někde slyším tohle tak si samozřejmě hned vzpomenu na film: Peter Pan, kde to zaznělo. Co se ale jinak týká víl tak musím říct, že je to jedno z mích oblíbených mytických stvoření. Jsou takový symbol jemnosti a něžnosti. Tedy pro mě jím jsou. Nemusí mít křídla nebo se vejít akorát do dlaně.
Zajímavé je, že další moje oblíbené mytické stvoření je upír. Takový protiklad víl. Krvelačný a zlí. Nebudu tady rozebírat jak upíry beru já, protože pak by se tu zase objevil nějaký šťoural, co by se rád dohadoval a to já prostě nechci. Jediné co se odvážím říct je, že Smívání pro mě není zrovna to pravé ořechové. Ale to odbočuji. Teď jsou hlavní víly. Je několikero filmů a taky seriálu kde víly figurují. Kreslené či hrané lidmi. Krátké nebo dlouhé a některé jsou dobré a jiné zase špatné. Taky jsou samozřejmě knihy. Zrovna nedávno jsem četla jednu, kde byla dívka z části víla, člověk a ještě uměla čarovat (Díky tomu že byla na půl víla). Trošku zvláštní kombinace ale byl to hezký příběh. Víla může být tedy zřejmě kdokoli. Můžete tak označit i normální ženu nebo třeba malou holčičku. Ne jednou jsem tak nazvala svou sestřenku, když pobíhala mezi pampeliškami. Teď už je z ní spíš divoženka xD

Co se týká toho, jestli na ně věřím nebo ne. Nemůžu úplně tvrdit, že na ně nevěřím, protože si prostě myslím, že je možné že existovat mohou. To že je nikdo neviděl ještě neznamená, že jsou, ale taky to neznamená, že existují. Je prostě těžké říct: "Ne! Já na víly nevěřím." Když nejsem úplně přesvědčena o tom jestli je to pravda. Takže to je můj názor a víc už k tomu zřejmě nemám co říct.

Awake

11. září 2012 v 14:20 | Alexis G |  Other
Poprvé jsem o tomhle seriálu slyšela díky jeho hlavní postavě. Jason Issacs se mi líbil jako Lucius Malfoy a tak jsem se koukala co všechno natočil. Nedávno s ním zrovna dávali Listopadovou romanci. Ale zpět k seriálu.
Je to o muži který při atunehodě ztratí ženu. Nebo syna? Jason Issacs jako Michael Britten se totiž pohybuje ve dvou světech. V jednom mu zemřela při oné atonehodě žena a v druhé zase jeho syn. Michael je policejní detektiv a i po oné nehodě řeší případy. V každé realite jiný. On sám z toho má pak v hlavě trochu nepořádek (A divte se mu). Pak ale zjistí že některé stopy (ohledně případu) z jedné reality se mu hodí i v druhé realitě.
Nejvíc se mi líbí když mu v prvním díle ta psycholožka říká:
,,Můžu vás ujistit detektive že tohlen není sen." On se na ni tak podívá a pousměje se a když se ho zeptá co je tak jí odpoví.
,, Tohle ten druhý psychiatr říkal taky."
Tady je trailer na první sérii:

Škola / Trest pro studenty xD

7. září 2012 v 16:41 | Alexis G |  moje keci
Tak...První týden školy je za námi. Já jsem první dva dny a v neděli byla na adapťáku. Byla to celkem sranda. Hlavně některé hry. Jediné co mě dostalo, byl výlet k Blaníku a vylézt na něj. To byl docela záhul. Dneska jsme měli ve škole jazykový pátek. Tedy já tak tomu říkám, protože jsme měli španělštinu, angličtinu a češtinu. Tříhodinovka španělštiny byla docela sranda. Učitel je správnej a hlavně mladší takže se s ním skvěle vychází. Stejně jako s učitelkou na AJ. Ovšem i někteří starší učitelé jsou skvělý (Zatím. Nevím jak to bude za delší dobu). Doufám že jim to zůstane než udělám maturitu xD. No…na pondělí se vůbec netěším, protože máme do 5, ale co se dá dělat. Snad to přežiju ve zdravý a neusnu tam.

fotky dělala ma milovaná kamarádka Faithie.

E.A.Poe

1. září 2012 v 3:13 | Alexis G |  moje keci
Tak jsem skusila desing na Edgara. Mám ráda jeho tvorbu. Hlavně Havrana. Sice jsem prosila kamarádku ať mi udělá desing a ona my udělala krásné ale nějak mě to chytlo a já chtěla mýt E.A. Poea na desingu. Jinak úryvky co jsou na desinku jsou z básní Večernice a Město v moři a je zde zakomponovaný obrázek na motyv jeho krátkého příběhu jménem Oválný portrét. S desingem jsem docela spokojená a doufám že někomu z vás se taky bude líbit.